AJMAL part 2 - male

Magicznych perfum AJMAL część II - dziś na celowniku perfumy męskie.Ajmal Entice


Nie wiem dlaczego bergamota często w damskich perfumach jest podawana w takich ilościach, że drażni i obrzydza zapach na samym wstępie, natomiast w męskich jest łagodna i soczysta. W Entice jest ona bardzo pobudzająca. Dzięki niej oraz akordom wetywerii otwarcie zapachu to świeże, lecz jednocześnie korzenne, przyprawowe iskrzenie. Mimo braku przypraw w składzie akordów, ja je zdecydowanie wyczuwam: nuta pieprzu nie daje mi spokoju i mogłabym przysiąc, że są jej spore ilości w tym pachnidle. Dojrzała paczula pozostawia po chwili od aplikacji słodką nutkę, której w początkowej fazie nie czuć. 
Perfumy określiłabym jako ostre, korzenne, rześkie, które z czasem delikatnie pudrowieją i miękną. 
Skład: bergamota, paczula, piżmo, wetyweria.

Ajmal ShadowTak powinien pachnieć prawdziwy mężczyzna! Uwodzicielskie drzewo sandałowe kroczy w przedzie a tuż za nim czai się mroczne kadzidło. Akordy tlą się energicznie, budują nastrój. Pomiędzy nich wkracza paczula, jej słodycz i ziemistość dodaje zapachowi pazura. Cudne pachnidło dla faceta, który wie, że świat należy do niego. Idealne na randkę. Zapach ślicznie ewoluuje, daje wrażenie że oto stoi przed nami silny mężczyzna z krwi i kości, którego nic nie powstrzyma. Dodam, że mojemu mężczyźnie te perfumy również najbardziej się spodobały i chętnie by je nosił. Zatem należy im się podwójny plus :)
Drzewno-orientalna mieszanina, warta spróbowania!
Skład: kadzidło, szałwia, drewno sandałowe, piżmo, paczula. 
Ajmal Lure


Przyzwoity zapach, lecz podobnych jest wiele na rynku. Łagodny, na co dzień, cytrusowo-świeży. Osłodzony kwiatem geranium i oprószony ambrą. Bardzo bliskoskórny. Ot, taki średniej jakości przyjemniaczek. Podobnie jak Entice, jego ewolucja idzie w stronę miękkości i pudrowości. Po godzinie pozostawia na skórze słodki, łagodny posmak. Pożegnanie tego zapachu bardziej przypadło mi do gustu, niż jego początki - jest subtelne i czułe. Perfumy te są najmniej trwałe spośród zawartych w zestawieniu, wyczuwalne do maksymalnie dwóch-trzech godzin.  Zaliczyłabym je do kategorii świeżej. 
Skład: bergamota, cytryna, lawenda, geranium, irys, ambra. 

Następny post będzie ostatnią częścią dedykowaną perfumom AJMAL i dotyczyć będzie zapachów uniseks - zapraszam!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz