Warsztaty Perfumeryjne Sabbath

W dniu 8 marca br. miałam przyjemność uczestniczyć w Warsztatach Perfumeryjnych zorganizowanyh przez Sabbath of Senses. Warsztaty te odbyły się w Sali Marmurowej Gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. To największa sala w tym potężnym gmachu. Jako ciekawostkę powiem Wam, że kilkadziesiąt lat temu odbywały się w niej bale. 

I tak, do tego pięknego architektonicznego wnętrza, przed godziną 15, zaczęli schodzić się pasjonaci perfum. Gdy wszyscy przybyli zajęli już swoje miejsca, Sabbath zaczęła snuć swe opowieści o cudownych zapachach. Publiczność uwiedziona jej słowami oraz zapachami, urzeczona wdziękiem prowadzącej i jej fantastycznym przygotowaniem, zapomniała o Bożym świecie i przepadła....W ruch poszedł cały ekwipunek flakonów perfum, kilkaset blotterów oraz mnóstwo esencji zapachowych. 


Wielka odpowiedzialność spoczęła na Piracie z Perfumomanii, Tezie z Perfumombloga oraz na mnie, ponieważ każdy aromat, o którym opowiadała Sabbath, w postaci blotterka znaleźć się musiał w ręku każdego uczestnika warsztatów :)


Ogromne zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła np. esencja z labdanum, zwierzęcy oud oraz flakony z perfumami niedostępnymi już dziś na rynku. 


Mnóstwo ciekawostek, konkretnych faktów, różnorodnych zagadnień oraz możliwość poznania każdego z opisywanych przez Sabbath akordów spowodowało, że było to spotkanie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Ponadto obecna była perfumeria Luxury For Less, która to obdarowała rozlosowanych szczęśliwców próbkami (w tym mnie! - także za niedługo zacznę zasypywać Was recenzjami świetnych perfum) oraz flakonem perfum.Warsztaty trwały trzy godziny, zleciały jednak w takim tempie, że nikt nie zauważył, iż na zewnątrz zrobiło się już ciemno....

I na koniec kilka liczb:
3 godziny trwały warsztaty
udział w nich wzięło 60 fantastycznych osób
30 esencji zapachowych poznał każdy uczestnik spotkania 
5 prezentów ufundowała perfumeria Luxury for Less
100 uśmiechów na minutę dało się zaobserwować wśród zebranych wielbicieli perfum
1000 niezapomnianych wrażeń pozostało w każdym z nas

Bo przeżywanie perfum to nader mistyczne doznanie! :)


Honorowym Patronatem warsztatów został Wojewoda Śląski oraz Fundacja Piaskowy Smok. Miasto Katowice podjęło się ich współfinansowania, natomiast Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów podjęła się współpracy przy warsztatach.

7 komentarzy :

 1. Ekstra! Ależ zazdroszczę Ci tych warsztatów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. i Pięknie! Zazdroszczę !

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam już kilka zdjęć i relacji, nieźle się nabiegałaś :D ale pewnie satysfakcję miałaś niemałą :) Bardzo fajna sprawa te warsztaty, powtórzę po raz 1000, żałuję, że mnie nie było.

  OdpowiedzUsuń
 4. skad dowiadujesz się o takich atrakcjach? otrzymujesz jakies zaproszenia ze wzgledu na bloga, czy jakies inne drogi? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja droga, blogerzy organizujący takie spotkanie informują o tym z dużym wyprzedzeniem na swoich stronach :)

   Usuń
 5. jak będziesz coś wiedziala n atemat kolejnego , to mam nadzieję, że wrzucisz jakas informacje na swojego bloga, bo wyadje mi sie to bardzo ciekawe

  OdpowiedzUsuń